Statisk dreiemomentomformer for industriell kalibrering
Modell: ZNJ-103
En statisk dreiemomentsensor, også kjent som en reaksjonsmomentsensor, måler vridningskraften på et ikke-roterende objekt eller i et jevnt, sakte-bevegelig system. De er designet for å måle reaksjonsmomentet, vridningskraften som genereres mot en fast støtte, uten å måle kontinuerlig rotasjon. Disse sensorene er høyt verdsatt for deres stabilitet, presisjon og holdbarhet.
Hvordan en statisk momentsensor fungerer
Statiske dreiemomentsensorer opererer vanligvis ved hjelp av strain gauge-teknologi. Prosessen fungerer på en trinn-for-måte:
1. Sensoren er festet til en komponent eller aksel der momentmåling er nødvendig.
2. Når dreiemoment påføres, gjennomgår det indre elastiske elementet i sensoren en lett mekanisk deformasjon eller vridning.
3. Strekkmålere, som er elektriske motstander bundet til det elastiske elementet, deformeres også. Denne deformasjonen forårsaker en endring i deres elektriske motstand proporsjonal med det påførte dreiemomentet.
4. En Wheatstone-brokrets konverterer motstandsendringen til et elektrisk signal, typisk en spenning.
5. Dette elektriske signalet blir deretter forsterket, behandlet og oversatt til en nøyaktig dreiemomentavlesning.
◆ Dimensjoner:

| Kapasitetsområde (Nm) | VK | A | B | C | D |
| 5-15 | 1/4" | 52.5 | 10.5 | 7.5 | 8.5 |
| 20 - 50 | 3/8" | 56 | 14 | 11 | 12.8 |
| 100 | 1/2" | 60 | 18 | 15 | 17 |
| 200-500 | 3/4" | 80 | 28 | 23 | 26 |
| 1000 | 1" | 85 | 33 | 28 | 34 |
◆ Funksjoner og applikasjoner
Luftfart:Kalibrerer momentnøkler og sikrer nøyaktig tiltrekking av festeelementer under flymontering.
Bil:Verifisering av det endelige dreiemomentet på festene under kvalitetskontroll på samlebånd.
Produksjon:Overvåking av strammeprosessen i robotmontering og testing av materialvridningsegenskaper.
Energi:Måle og optimalisere utstyr i kraftverk og fornybare energianlegg, som vindturbiner.
Kalibrering:Gir en standard dreiemomentverdi for kalibrering og verifisering av annet dreiemomentmålingsutstyr.
For kalibrering av momentnøkler. Også for elektriske og pneumatiske momentverktøy (Takket være funksjonene "tidssvar" og "mekanisk beskyttelse mot overbelastning")
◆ Tteknisk parameter
| Parametere | Spesifikasjon |
| Kapasitet | 0~20,50,100,200,300,500Nm |
| Nominell utgang | 1.5+10% mV/V |
| Null balanse | ±1 %FS |
| ikke-linearitet | +0.1-0.3%FS |
| Hysterese | ±0.05%F.S |
| Repeterbarhet | 0.05%F.S |
| Kryp | 0,03 %FS/30 min |
| Tamp Effekt på utgang | 0.03%F.S/10grad |
| Temperatureffekt på null | 0,03 %FS/10grad grad |
| Inngangsimpedans | 350/750+100 |
| Utgangsimpedans | 350/700+50 |
| Raspones frekvens | 100μS |
| Isolasjon | Større enn eller lik 5000MΩ/100V |
| Anbefalt eksitasjon | 10V(DC) |
| Kompensert temperaturområde | -10 ~ 60grad |
| Driftstemperaturområde | -20 ~ 65grad |
| Sikker verload | 150%F.S |
| Wltirnate overbelastning | 200%F.S |
| Kabelstørrelse | 05.2x3m |
| Kabelfargekode | Inndata rød( +), svart(-)Utgang grønn(+), hvit(-) |
| Materiale | Rustfritt stål/legert stål |
Valgfritt tilbehør
![]() |
Momentmåler, indikator Tilbehør: installasjonsverktøy Kun momentverdivisning Kabel; Momentsensorkabel Valgfritt: Støtte RS232 |
![]() |
Hastighetsmåler Tilbehør: installasjonsverktøy Kun hastighetsverdivisning Kabel: Momentsensorkabel Valgfritt: RS232. |
![]() |
PC-programvare 1, Støtte datavisning, lagring, nedlasting. 2, i stand til å vise data om dreiemoment, hastighet og strømforbruk hvis måleren som er koblet til den støtter disse funksjonene. |
![]() |
Sendere: For konvertering av mv/v-utgang til analog utgang, som 0-5V / 0-10V/ 4-20mA |

Populære tags: statisk dreiemomentomformer for industriell kalibrering, Kina, produsenter, leverandører, fabrikk, laget i Kina




